NOVINKY V SEKCI PRO NÁBOR ZAMĚSTNANCŮ + POZVÁNÍ NA HR ON-LINE KÁVU

První dny v novém zaměstnání jsou klíčové. „Nováček se snaží rozkoukat a zjistit, jak to vlastně ve vaší firmě funguje. Proto by měl z vaší strany cítit stoprocentní podporu. Jak toho dosáhnout? Bez plánování a spousty práce se to neobejde… Nebo ano?“, ptá se Petr Mikšovič, CEO SOVA NET & PLUSCO.

Onboarding je jedním z nejnákladnějších, ale zároveň také nejdůležitějších HR procesů. Věděli jste, že patří k těm nejčastějším důvodům pro opuštění zaměstnání? První měsíce jsou totiž stěžejní – až 31 % lidí práci opustí během prvního půl roku. Většina odchodů ve zkušební době je způsobena tím, že noví zaměstnanci ztratí důvěru ve firmu, v procesy, či v kolektiv. Můžete tomu ale snadno zabránit, ušetřit na onboardingu a urychlit adaptaci nováčků…

Jak řešit onboarding moderně, zábavně a zároveň efektivně? Takovým řešením onboardingu může být komunikační portál. Díky velkému množství funkcí, které nabízí, zajistí hladké zapadnutí nového zaměstnance do týmu a pomůže mu se v prvních měsících rychle a snadno zorientovat. Pojďme si ukázat, jak lze využít v onboardingu komunikační portál Plusco.

Aplikace Plusco slouží jako portál pro interní komunikaci dostupný nejen v desktopové verzi, ale také jako mobilní aplikace. Díky svým rozmanitým modulům pomáhá vtáhnout zaměstnance do firemního dění a povyšuje HR procesy. Využít ho efektivně lze právě i v rámci onboardingu. Zaměstnavatelům nabízí perfektní způsob, jak nováčkům ve firmě podat pomocnou ruku a jednoduše jim na pár kliknutí předat důležité informace nebo ukázat, jak firma funguje. Díky aplikaci Plusco máte ve firmě všechny potřebné informace dostupné přehledně na jednom místě a to kdykoliv váš zaměstnanec potřebuje najít odpověď.

Občas je těžké se ve změti nových jmen rychle zorientovat. V modulu aplikace Kontakty jsou k nalezení všichni, na koho může nováček ve firmě narazit. Jméno, pozice, ale také e-mail, či telefon – díky tomu je snadné se spojit s tím, koho právě potřebuje. A k tomu, aby bylo ve firemních vztazích ještě více jasno, slouží modul Organizační struktura, kde jsou podrobně znázorněny vzájemné vazby mezi pozicemi.

Největším problémem je, pokud při onboardingu selže komunikace. Každého otráví, pokud se hned v prvních pracovních dnech nedozví, co se od něj čeká nebo jak to ve firmě chodí. K tomuto účelu můžete využít modul Zprávy, kde nový zaměstnanec snadno najde, co se právě ve firmě děje.

V modulu aplikace Zprávy (stejně jako u dalších modulů) určitě oceníte také možnost cílení – díky němu totiž můžete vytvořit obsah, který chcete zamířit pouze na nové zaměstnance. Předání všech informací k nástupu je tak velmi jednoduché a efektivní!

Dotazníky jsou modul, který vám pomůže zjistit vše, co vás ohledně nástupu nováčka zajímá. Ptejte se na to, jak je s onboardingem spokojen, co mu na pracovišti chybí nebo jestli mu je zatím všechno jasné. Zároveň ale poskytněte zpětnou vazbu svému novému zaměstnanci i vy. Buďte upřímní a nenechávejte si nic pro sebe – jedině tak vám bude nováček důvěřovat a dojdete ke společnému porozumění.

Jak HR procesy digitalizovat a při tom posílit angažovanost vašich zaměstnanců? Připravili jsme pro Vás HR ON-LINE KÁVU Petra Mikšoviče – využití digitalizace interní komunikace k vyšší angažovanosti zaměstnanců, kterou plánujeme na 22. března 2024 od 10:00 h do 10:45 h. Přihlásíte se snadno na: www.svazpersonalistu.cz (na tuto akci všichni zdarma).

Antispamová ochrana - klikněte prosím na ikonu: klíč.