NOVINKY V SEKCI PRO VZDĚLÁVÁNÍ

Praktické využití online vzdělávání je v dnešní době TOP tématem. Jak si s tím poradili ve společnosti Miele se dozvíte z dnešního příspěvku. Online formy studia bývají doménou především kancelářských pozic, ovšem byla by škoda o nich přemýšlet jen v tomto kontextu. Doplnit klasická školení o vzdělávání skrz obrazovku se osvědčilo i v mnoha výrobních firmách. Důkazem je například česká pobočka výrobce elektroniky Miele. Ta pro rozšíření kompetencí svých zaměstnanců především v oblastech soft skills a digitálních technologií umožnila všem využívat vzdělávací platformu Seduo.cz. Tímto nahradila některé formy prezenčního školení, a byla tak schopna dostat vzdělávání k většímu počtu zaměstnanců, navíc na něm dokázala výrazně ušetřit.
A jak to udělali prakticky?
Každému zaměstnanci HR ve spolupráci s přímým nadřízeným vytipovalo oblasti vhodné k osobnímu rozvoji a na jejich základě vytvořili vzdělávací balíčky, které rozřadili dle kategorií jako např. „Projektový manažer“ nebo „Vedoucí“. Současně však nechali na samotných zaměstnancích dobrovolné studium jakýchkoliv dalších kurzů. Vzdělávání pro 280 lidí se tak velmi rychle rozběhlo a Miele hodnotí, že tato forma, kdy lidé mohou studovat v podstatě kdykoliv a kdekoliv, je výrazně atraktivnější než předchozí způsoby.
A jestli to funguje?
Jenom za dva roky fungování zaměstnanci dokončili téměř 2000 online kurzů, přičemž ty nejpopulárnější se týkají komunikace, cizích jazyků nebo softwaru od Microsoftu, doplňuje Tereza Lipoldová ze společnosti Seduo.