O DIGITALIZACI V HR JE MEZI ČESKÝMI FIRMAMI ZÁJEM

O digitalizaci v HR je mezi českými firmami zájem, v praxi mají ale rezervy. Inove představilo výsledky průzkumu. Svaz personalistů České republiky a společnost Inove uspořádaly HR on-line kávu, aby členům Svazu personalistů České republiky představily výsledky svého průzkumu, který se týkal digitalizace v HR.

Webinář seznámil desítky účastníků s výsledky dotazníkového šetření realizovaného ve spolupráci Inove a Svazu personalistů ČR. Průzkum probíhal v říjnu 2022, osloveno bylo 3.000 respondentů „Potvrdilo se nám, že personalisté v Česku vnímají přínosy moderních nástrojů, ale ne vždy je zatím mohou plně využívat,“ uvedl jednatel společnosti Inove Jan Kožušník.

Jak jsou na tom podle průzkumu české firmy?

Podniky používají celou řadu nástrojů na správu svých zaměstnanců a majetku, situace je velice různorodá. Některé společnosti zvolily existující ucelenější systémy, případně si nechávají vyvinout software na míru, jiné spoléhají na kombinaci dílčích aplikací a stále dost firem využívá excelové tabulky či dokonce papírovou evidenci.

V této souvislosti personalisté často uváděli, že jim vadí nemožnost napojení HR aplikace na další systémy (35,9 %), komplikované používání (30,4 %), nákladný provoz (19,6 %) a nedostatek automatizace (29,3 %).

Od aplikací požadují přehlednost, jednoduchost, sdílení informací, zaměstnanecký přístup a automatizaci pro odstranění rutinních úkonů či připomínání termínů.

„Automatizace přináší obrovskou časovou úsporu, což je jeden z velkých problémů, které HR v současné době řeší. Podle průzkumu téměř polovina HR specialistů věnuje denní administrativě až 4 hodiny, mnozí i více. Je to tak skoro půlka pracovní doby vynaložená na provozní úkony na úkor rozvojových činností,“ vysvětluje Jan Kožušník.

Po zavedení automatizace ušetří personalista až 48 hodin měsíčně, což pro jeho zaměstnavatele znamená úsporu desítek tisíc korun.

O společnosti Inove:

Inove vzniklo v roce 2013 s jasnou misí: přinášet firmám moderní řešení, která jim zjednoduší práci. Vizí společnosti je, aby každý malý a střední podnik měl jednoduché nástroje, které mu usnadní každodenní agendu. Pro kompletní a přehlednou správu zaměstnanců, docházky, majetku a dokumentů vyvíjí Inove webovou aplikaci Company Cloud, pro správu klientů investičního fondu pak online nástroj IN CRM. Společnost se věnuje také zakázkovému vývoji aplikací. Kontakt: Jan Kožušník, e-mail: jankozusnik@inove.cz.

O svazu personalistů ČR:

Svaz personalistů České republiky je nestátní nezisková organizace, která sdružuje HR manažerky a HR manažery  a jednotlivé kluby personalistů z různých míst Česka. Cílem svazu personalistů je být celoživotním profesním partnerem HR manažerky a HR manažera a největším profesním sdružením v Česku zastřešujícím komplexní odbornou kvalifikaci personalistů. Náplní činností svazu personalistů je výměna a sdílení informací z HR praxe formou setkávání, sympozií, konferencí, sociálních sítí, realizace profesní soutěže „Personalista roku“, pomoc při tvorbě legislativy v pracovně právních vztazích, odborná autorská činnost, realizace odborných národních a mezinárodních projektů podporujících rozvoj HR, spolupráce s vysokými školami při přípravě budoucích HR personalistek a personalistů, spolupráce s obdobnými organizacemi v zahraniční a zajišťování účastí na mezinárodních HR odborných aktivitách. Kontakt: Petr Otáhal, e-mail: prezident@svazpersonalistu.cz .

Kontakty

Chcete vědět víc o tom, co Svaz personalistů dělá a řeší? Nebo máte téma, které by si mezi personalisty
zasloužilo víc pozornosti? Dejte nám vědět:

Svaz personalistů České republiky

Sídlo:
náměstí 14. října 1307/2, Smíchov, 150 00 Praha 5 - zobrazit na mapě
GPS souřadnice:
50°4'23.027"N, 14°24'27.455"E, nebo 50.0730631N, 14.4076264E

Korespondenční adresa:
Jiráskova 490, 738 01 Frýdek-Místek - zobrazit na mapě
GPS souřadnice:
49°41'2.426"N, 18°21'18.814"E, nebo také 49.6840072N, 18.3552261E

IČ: 07109971
DIČ: CZ07109971
Spolek veden u Městského soudu v Praze, pod spisovou značkou L 70344.

Telefon: +420 777 749 166

Kontaktní osoby:
Petr Otáhal, prezident svazu
E-mail: prezident@svazpersonalistu.cz

Simona Šutariková, tajemník svazu
E-mail: tajemnik@svazpersonalistu.cz

Odkazy na sociální síťě:

Kontaktní formulář

Please prove you are human by selecting the key.

*
» Zobrazit bližší informace o GDPR