KDO JSOU DIGITÁLNÍ AMBASADOŘI

Od Daniely Nyklové, vedoucí svazové sekce pro vzdělávání dnes mám pro Vás malou inspiraci k rozvoji vašich kolegů v oblasti digiskills, připraveno s využitím článku Kateřiny Švidrnochové, lektorky digiskills – KDO JSOU DIGITÁLNÍ AMBASADOŘI A PROČ JE MÍT VE FIRMĚ? publikovaném v  prosincovém čísle Firemního vzdělávání.

Poslední roky dokazují, že digitální gramotnost pracovníků ve firmách není jen vítaným bonusem, ale nezbytností. Firmám umožňuje nejen obstát, ale především se dále rozvíjet. Digitální ambasadoři pomáhají ostatním zaměstnancům nenuceně a přirozeně pokračovat v dalším vzdělávání. DIGITÁLNÍ AMBASADOR = zaměstnanec (nadšenec ne profesionální ajťák), který prošel digi vzděláváním, má chuť se dále rozvíjet a své znalosti šířit napříč firmou.

CO DIGITÁLNÍ AMBASADOŘI DĚLAJÍ:
Často mají v určité oblasti vyšší know-how než ostatní, rádi zkouší nové postupy, digitální nástroje nebo „sosají“ znalosti z knih a článků. Mají chuť pomáhat ostatním, rádi se o své znalosti dělí. Tito kolegové ochotně ukazují na poradách, v kuchyňce či ve výtahu tipy a triky pro jednodušší práci, které mají na sobě ozkoušené. Odpovídají na zprávy v chatu, e-mailu nebo zvednou telefon, když se na něj obrátí kolega s prosbou o pomoc. Podílí se na správě interní wikipedie či týmového chatu s návody, tipy a diskuzí kolem zlepšováků. Také píše do firemního zpravodaje, točí videa pro kolegy, sdílí vychytávky v interních firemních kanálech. Aktivně se zapojuje do interních sdílecích workshopů, tzv. skillsharings setkání.

Velice důležití jsou firemní ambasadoři v situaci, kdy firma přechází na nový software, aktualizuje technologické vybavení a nástroje, nastavuje nové procesy. Pokud má firma více poboček, je ideální mít takového zaměstnance na každé z nich.

JAK JE NAJÍT?
Pozorně se dívejte kolem sebe, naslouchejte, zajímejte se. Nejrychlejší způsob je zjistit úroveň digitálních dovedností u všech zaměstnanců nebo se zeptat vedoucích či samotných zaměstnanců. Každou poradu začněte otázkou „Čím jste si v poslední době zjednodušili život?“ a velmi rychle odhalíte ty, kteří mají správný digitální „mindset“ (nastavení mysli na zjednodušování pomocí technologií).

 

Kontakty

Chcete vědět víc o tom, co Svaz personalistů dělá a řeší? Nebo máte téma, které by si mezi personalisty
zasloužilo víc pozornosti? Dejte nám vědět:

Svaz personalistů České republiky

Sídlo:
náměstí 14. října 1307/2, Smíchov, 150 00 Praha 5 - zobrazit na mapě
GPS souřadnice:
50°4'23.027"N, 14°24'27.455"E, nebo 50.0730631N, 14.4076264E

Korespondenční adresa:
Jiráskova 490, 738 01 Frýdek-Místek - zobrazit na mapě
GPS souřadnice:
49°41'2.426"N, 18°21'18.814"E, nebo také 49.6840072N, 18.3552261E

IČ: 07109971
DIČ: CZ07109971
Spolek veden u Městského soudu v Praze, pod spisovou značkou L 70344.

Telefon: +420 777 749 166

Kontaktní osoby:
Petr Otáhal, prezident svazu
E-mail: prezident@svazpersonalistu.cz

Simona Šutariková, tajemník svazu
E-mail: tajemnik@svazpersonalistu.cz

Odkazy na sociální síťě:

Kontaktní formulář

Please prove you are human by selecting the flag.

*
» Zobrazit bližší informace o GDPR