HR SLÁVA V OSTRAVĚ

V úterý 31. května 2022 se v Ostravě sešlo 120 klíčových HR manažerů a HR manažerek z Ostravska, aby na společném celodenním setkání řešili náročné úkoly personální praxe dneška. Petr Otáhal, prezident Svazu personalistů České republiky, k tomu říká: „Problémy v současném HR se dají snadno shrnout do tří okruhů: 1) Permanentní nedostatek zaměstnanců, 2) ne zcela dokonalý systém vzdělání a 3) motivace a benefity, které opravdu budou táhnout zaměstnance dopředu.“ K těmto politikám se vyjadřovali odborníci HR praxe a zejména samotní personalisté. K permanentnímu nedostatku zaměstnanců hovořila mj. paní Gabriela Hrbáčková (Hofmann Personal), moderní trendy ve vzdělávání prezentovala paní Tereza Lipoldová (Seduo) a o aktuální data o benefitech a motivaci se podělila paní Jana Bršťáková (Trexima). Součástí HR konference bylo také vyhlášení dvou významných ocenění našeho kraje, a to „Personalista roku 2020“ a „School friendly 2021“. A jak to dopadlo?

PERSONALISTA ROKU 2020

I když od vyhlášení výsledků soutěže již uplynulo 18 měsíců, teprve dnešní HR konference byla první vhodnou příležitostí pro bouřlivý potlesk vítězkám soutěže „Personalista roku 2020“. V kategorii malý podnik si cenu odnáší paní Monika Jošková z MVS Studénka, v kategorii střední podnik paní Veronika Pravdová z VYNCKE a v kategorii velký podnik paní Dagmar Revendová z Alliance Laundry. Zvláštní cenu poroty pak získala paní Petra Klementová ze společnosti Ferrit. S vítězkami jsme měli možnost hovořit v zákulisí, takže čekejte v brzké době krátké video. Ceny vítězkám věnovaly společnosti: New Dimension, s. r. o., Petr Otáhal, a. s., Sanovia, a. s. a Národní divadlo moravskoslezské, p. o. Ptáte-li se, zda bude další ročník, kam byste se přihlásili právě Vy, tak ano, bude právě letos 🙂

SCHOOL FRIENDLY 2021

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje využilo výjimečné příležitosti mezi desítkami důležitých HR v našem regionu prezentovat úspěšné spolupráce mezi firmami a školami a inspirovat i ostatní HR manažery a manažerky k rozvoji a rozšiřování takové spolupráce. Proto se rozhodlo vyhlásit výsledky soutěže „School Friendly 2021“ právě na naší HR konferenci. To, že je vzdělávání mladých lidí a spolupráce firem se školami klíčová pro rozvoj celého regionu, potvrdila i účast náměstka hejtmana moravskoslezského kraje pana Stanislava Folwarczneho, pod jehož záštitou School Friendly probíhala.

„Zkušenosti nasbírané v reálných provozech jsou pro středoškoláky velmi důležité a mohou pozitivně ovlivnit jejich budoucnost po absolvování střední školy. Firmy si totiž mezi žáky mohou vytipovat své budoucí zaměstnance, a naopak absolventi mají jasnou představu o tom, co je v jejich budoucím zaměstnání přesně čeká. To je důvod, proč už několikátým rokem na krajských odborných školách zavádíme prvky duálního vzdělání a proč s vybranými firmami navazujeme v této oblasti partnerství. Spolupráce s nimi je pro naše střední školy cenná, proto jsem rád, že jsme některým z nich mohli v rámci soutěže School Friendly poděkovat,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Ceny předávala paní Radka Šušková, vedoucí sekce vzdělávání SRMSK, pan náměstek a pan Radúz Mácha, ředitel Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Vítězem v kategorii FIRMA se stala společnost Ferrit, s.r.o., v kategorii ŠKOLA – Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského v Ostravě. Byly uděleny i zvláštní ocenění  za partnerství – Střední škola hotelnictví a služeb a VOŠ v Opavě a společnost Knappe s.r.o; Obchodní akademie Český Těšín a firma beSURE, s.r.o. Cenu magazínu Positiv Business and Styly za „Pozitivní počin v oblasti spolupráce“ získala firma TATRA Truck, a.s. a OŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice. Ceny vítězům věnoval Moravskoslezský kraj a Dolní oblast Vítkovice. Náš klub personalistů se podílel na hodnocení soutěže a organizaci předávání cen.

 

 

 

Kontakty

Chcete vědět víc o tom, co Svaz personalistů dělá a řeší? Nebo máte téma, které by si mezi personalisty
zasloužilo víc pozornosti? Dejte nám vědět:

Svaz personalistů České republiky

Sídlo:
náměstí 14. října 1307/2, Smíchov, 150 00 Praha 5 - zobrazit na mapě
GPS souřadnice:
50°4'23.027"N, 14°24'27.455"E, nebo 50.0730631N, 14.4076264E

Korespondenční adresa:
Jiráskova 490, 738 01 Frýdek-Místek - zobrazit na mapě
GPS souřadnice:
49°41'2.426"N, 18°21'18.814"E, nebo také 49.6840072N, 18.3552261E

IČ: 07109971
DIČ: CZ07109971
Spolek veden u Městského soudu v Praze, pod spisovou značkou L 70344.

Telefon: +420 777 749 166

Kontaktní osoby:
Petr Otáhal, prezident svazu
E-mail: prezident@svazpersonalistu.cz

Simona Šutariková, tajemník svazu
E-mail: tajemnik@svazpersonalistu.cz

Odkazy na sociální síťě:

Kontaktní formulář

Please prove you are human by selecting the flag.

*
» Zobrazit bližší informace o GDPR